Norges musikkhøgskole

Postboks 5190 Majorstuen
0302 OSLO
 

Web: www.nmh.no

E-post: mh@nmh.no


Telefon: 23 36 70 00

Telefax: 23 36 70 01


Etablert: 1973


Besøksadresse: Slemdalsv. 11, 0369 OSLO


LYTT & KJØP - fra musikkonline
 


Norges musikkhøgskole er en vitenskapelig høgskole som utdanner musikere, komponister, dirigenter, musikkpedagoger og musikkterapeuter på bachelor-, master- og doktorgradsnivå.

Musikkhøgskolen er anerkjent som en internasjonalt ledende musikkutdanningsinstitusjon med dyktige lærere og engasjerte studenter i et inspirerende miljø.

Norges musikkhøgskole har en omfattende konsertvirksomhet med omlag 300 konserter i året. Mange av konsertene er resultatet av Musikkhøgskolens høye aktivitet innen kunstnerisk utviklingsarbeid og forskning.

NMH holder til på Majorstua og har nærmere 600 studieplasser, 180 årsverk, og et årlig budsjett på 210 millioner kroner.


Kontaktperson(er):

Blix, Tove Tvedt Direktør Tove.T.Blix@nmh.no

Eggen, Anders Kommunikasjonssjef, 0047 474 00 225 anders.eggen@nmh.no

Frounberg, Ivar Professor, 909 46 719 ivar.frounberg@nmh.no

Herresthal, Harald Professor, 23 36 70 79 harald.herresthal@nmh.no

Simonsen, Tore Førsteamanuensis, 23 36 71 10 tore.simonsen@nmh.no

Sollie, Ingrid Holst Kommunikasjonsrådgiver, 95 21 41 21 Ingrid.H.Sollie@nmh.no

Solvik, Kjetil Studiesjef, 23 36 70 33 kjetil.solvik@nmh.no

Wekre, Frøydis Ree Professor froydis.r.wekre@nmh.no



Musikkutdanning\Høyere utdanningsinstitusjoner
Konsertsteder\Saler
Festivaler\Samtidsmusikk
Musikkterapi

 

MIC Norsk musikkinformasjon · Postboks 2674 Solli, 0203 Oslo · Besøksadr: Henrik Ibsensgt. 110 (Solli plass)
Tel: 2327 6300 · Fax: 2327 6301 · info@mic.no
Åpent hverdager 9:00 - 15:00